Pozastavená prevádzka zdieľaných Žltých bicyklov v Kežmarku

Posted on 10. augusta 2017

V Kežmarku máme prevádzku zdieľaných Žltých bicyklov, ktoré sme vytvorili aj vďaka podpore verejnosti. Zapojili ste sa darovaním starého bicykla, finančným príspevkom alebo dobrovoľnou prácou. Preto sme prevádzkovali zdieľané bicykle pre obyvateľov zadarmo.

Avšak, čo je zadarmo, to si ľudia nevážia a po problémoch s používateľmi, ktorí systém zneužívali a znemožňovali používanie tým, ktorý bicykle chceli používať regulárne a nám veľmi komplikovali prevádzku, sme pristúpili k zmene pravidiel.

Na tomto linku nájdete všetky potrebné infomácie: www.zltebicykle.sk/kezmarok

Do vyriešenia prechodu na nové pravidlá od dnes pozastavujeme prevádzku zdieľaných bicyklov v Kežmarku.

Doplňujúci článok v novinách: Žlté bicykle pozastavili, chcú stanoviť nové pravidlá

Podarilo sa nám z neznámeho pojmu zdieľané bicykle vytvoriť celospoločenskú tému a dnes mestské zdieľané bicykle dokončujú v Nitre, na jar budú v Bratislave. Viac o úspechoch tu: www.zltebicykle.sk/sa-dari-zltym-bicyklom/

Ľudia sa stále k bicyklom hlásia, chcú ich používať no ak je s tým viac starostí ako úžitku, tak to nejde. Dnes 2 noví záujemcovia.

Ďakujeme všetkým obyvateľom, ktorí nám každý problém s bicyklami hneď hlásili a my sme to mohli riešiť. Presne takto má fungovať aktívna občianska spoločnosť, veľmi vám za túto skúsenosť ďakujeme!! 🙂 Ďakujeme aj zamestnancom MsÚ, ktorí naše aktivity pre občanov podporujú, veľmi si to vážime. (y)

Máme na výber zakaždým, keď niekam ideme. Vlastné auto alebo taxi, bus, pešo, bicykel. Nehovoríme toľko o bicykloch kvôli budúcim generáciám ale kvôli sebe, lebo chceme žiť v meste, ktoré je na život zdravšie, lepšie, krajšie. Najšťastnejší ľudia sú z Kodane, chceme z Kežmarku a miest na Slovensku urobiť Kodaň! Vieme ako na to, ak to chcete aj vy, urobme to spoločne. Toto je výzva hlavne na zamestnancov MsÚ. Kontakt: ahoj@zltebicykle.sk

#Nikdysanevdzáme

Hľadáme firemných partnerov na sprofesionalizovanie fungovania OZ Vlk, ktorý nikdy nespí.

Plán pre Kežmarok

Kežmarok tvoria jeho obyvatelia. Ak máte rovnaký sen o Kežmarku, kde obyvatelia sú spolutvorcami sveta okolo nich a veríte mu, ozvite sa nám.

Prinesieme mladým ľuďom možnosť zapojiť sa do systému a priniesť zmenu do spoločnosti, ktorú chcú, no prestali veriť, že je možná. Získajú dôveru v systém a demokraciu, lebo si zažijú, ako sa dajú veci okolo nich meniť k lepšiemu.
Viac tu: http://zltebicykle.sk/wp-content/uploads/2017/07/Kezmarok-tvoria-jeho-obyvatelia.pdf

Plán pre Slovensko

Za #fér mestá. Mestá po Slovensku nás oslovujú so záujmom o konzultovanie udržateľného rozvoja, hlavne mobility. Sem tam sa niekam vyberieme, posledne do Starej Ľubovne. No naše kapacity sú obmedzené a väčšinou ostaneme iba pri úvodných radách hoc by sme chceli poradiť viac, lebo máme dosť skúseností ako ich sprevádzať procesom zmeny.
Viac tu: http://zltebicykle.sk/wp-content/uploads/2017/07/Za-fer-mesta.pdf

#Spolutodokážeme

Ak chcete podporiť len jedno, vyberte si Plán pre Kežmarok. Budete hrdí na seba a na firmu, v ktorej pracujete. Zmena mobility na Slovensku môže priniesť pozitívne videnie sveta, no v Kežmarku vieme naštartovať spoločenské zmeny, ktoré sa budú šíriť Slovenskom.

Snáď sme to nenapísali veľmi populisticky, ale fakt tomu veríme a veríme aj v demokraciu, nechceme robiť rozvrat ani revolúciu. Všetko je o ľuďoch.

Používatelia pred kostolom v UNESCO