Ako to funguje?

Čo sú zdieľané bicykle?

Systém zdieľaných bicyklov funguje už v mnohých mestách Európy. Je to úplne jednoduché. Na jednom stanovišti si bicykel vypožičiate, použijete ho na cestu do práce či školy, nákup alebo na cestu za priateľmi a na ďalšom stanovišti ho vrátite.

Pozrite si video návod ako si požičať a vrátiť Žltý bicykel pomocou webovej aplikácie alebo SMS.

Zdieľané Žlté bicykle fungujú na členském princípe. Môžete používať všetky bicykle, kdekoľvek a kedykoľvek chcete. Na dopravu po meste potrebujete iba mobilný telefón pre odomknutie bicykla a vlastné nohy ako pohon.

Ako to funguje v Kežmarku sa dozviete tu.

Prečo sú zdieľané bicykle také výborné?

  • Rýchla doprava z A do B

Bicykel je v meste najrýchlejší dopravný prostriedok na vzdialenosti 1-5 km. Obchádzam zápchy, vyberám kratšie trasy, parkujem v blízkosti štartu a cieľa.

  • Lepšie zdravie

Pohybom na čerstvom vzduchu prospejem svojmu telu a prevetrám si aj hlavu. Cestou do práce sa naštartujem, po nej oddýchnem.

  • Eko&Eko

Zdieľaný bicykel je ekonomicky výhodný spôsob dopravy, v každom smere. Poďakujem Ti nie len planéta ale aj kamaráti, lebo v meste bude menej exhalátov a hluku.

  • Bicykel do mesta

Žlté bicykle sú ideálne do mesta. Majú košík vpredu, kryt na reťaz, blatníky, zvonček, reflexné prvky, nosič, stojan, kvalitný zámok.

  • Žiadne opravy

Defekt, nefunkčné brzdy, čas potrebný na odnesenie tam a späť, nič z toho. V prípade vlastného bicykla odporúčame Jozefa Potoka, Hradné námestie 5, Kežmarok

  • Rýchle parkovanie

Bicykel nebude zaberať miesto v pivnici, nebudem ho musieť nosiť na balkón ani mu nájsť miesto v obývačke. V meste tiež nemusím dlho hľadať parkovacie miesto.

Začni si užívať slobodu pohybu v meste aj Ty!

Chcem zdieľané bicykle aj vo svojom meste

Začni si užívať slobodu v meste aj ty!

Chcem zdieľané bicykle aj vo svojom meste